przewodnikzakwaterowanieprzyrodagaleriamapa serwisulinki
przewodnik FAQ
Rady dla turystów z Polski
FAQ - często zadawane pytania
Co jeszcze można zwiedzić w tej części Słowacji?

Czerwony Klasztor Najciekawsze miejsca które można zobaczyć w tej części Słowacji to:
Czerwony Klasztor - średniowieczny zabytek i ciekawe muzeum u stóp Pienin (wjechawszy na Słowację przez przejście graniczne w Piwnicznej, kilka km za Starą Lubovną trzeba skręcić w prawo w kierunku na Stráňany / Spisską Starą Ves; jadąc od Tatr, należy dotrzeć do Spisskej Beli i potem kierować się na Spisską Starą Ves, ok. 30 km dalej; niezbędna jest mapa drogowa i orientowanie się przy pomocy numerów dróg, bo kierunkowskazy dużo nam nie pomogą). Przy Czerwonym Klasztorze zaczyna się spływ Dunajcem na tratwie. Warto też przespacerować się drogą wzdłuż Dunajca, z widokami na kilkusetmetrowe ściany Trzech Koron.

Kieżmark Śliczne średniowieczne miasteczko Kežmarok (Kieżmark). Można tu podziwiać pochodzące z XV wieku: zamek, mury obronne, bazylikę i ratusz, uliczki ze starymi kamieniczkami, a także wiele innych zabytków.

Kąpielisko termalne w naturalnych kraterach Vysné Ružbachy - kilka km w bok od drogi Stara Lubovňa - Spisšká Belá.

Kieżmark 28 km na wschód od Popradu średniowieczne miasto Levoča
wpisane do rejestru Światowego Dziedzictwa UNESCO. Mnóstwo dobrze zachowanych zabytków - część umocnień obronnych, całe stare miasto, plac miejski, czternastowieczny kościół św. Jakuba w stylu renesansowym, z gotyckim ołtarzem z XV w., ratusz, kamienice i budynki sakralne - gotyckie, renesansowe i barokowe.

Zamek Spiski 16 km od Levočy w stronę Prešova Spišské Podhradie - tam znajdują się Spiski Zamek, Spiska Kapituła i kościółek we wsi Žehra, wpisane na listę 300 najważniejszych zabytków świata.

Niesamowity, zawieszony na pionowych skałach Zamek Orawski w miejscowości Podzamok między Dolnym Kubinem a Tvrdošínem, na drodze do przejścia granicznego w Chyżnem, ok. 35km od przejścia, samochodem z Popradu ok. 100 km przez Liptovský Mikuláš i Ružomberok.

Słowacki Raj Park Narodowy Niskie Tatry z jaskinią Demänovską i wieloma innymi - ok. 60 km od Popradu. Szczyty Tatr Niskich osiągają wysokość około 2000m. Jest tu wiele możliwości aktywnego wypoczynku; prócz sportów typowo górskich można uprawiać również wodne, gdyż góry te otoczone są licznymi naturalnymi i sztucznymi zbiornikami.

Słowacki Raj Park Narodowy Słowacki Raj z trasami w kanionach, w przełomach rzek, ze zjawiskami krasowymi i Dobszyńską Jaskinią Lodową (Na południe od Popradu, ok 25 km).

Poprzednia porada

Jeśli w poradach i w FAQ nie znalazłaś/eś potrzebnych ci informacji, napisz.
"Nie ma głupich pytań - są tylko złe odpowiedzi".
informacje@tatry.info


Site is member of Tatry.Network


 
Strona zaakceptowana i skatalogowana w

Tatry.ORG Open Directory


 

Copyright © www.xemantic.com 2003