przewodnikzakwaterowanieprzyrodagaleriamapa serwisulinki
przewodnik
Przewodnik turystyczny
Słowackie Tatry Wysokie
Co musisz wiedzieć, zanim ruszysz w góry

znaczki szlaczki

Zanim wybierzesz się w góry, przeczytaj:

Witaj internauto, pragnący poznać piękny kawałek świata, jakim są słowackie Tatry Wysokie.

Zanim wybierzesz się w góry, musisz wiedzieć, że:

W Tatrach ginie kilkadziesiąt osób rocznie, a kilkakrotnie więcej ulega wypadkom. Dowiedz się, jak pójść w góry i się nie zabić. Zasady bezpieczeństwa - zalecenia ratownika Tatrzańskiej Służby Ratowniczej.

Ważnym składnikiem bezpieczeństwa jest odpowiednie wyposażenie. Zobacz, jaki ekwipunek i jakie mapy powinieneś ze sobą zabrać. Jeśli w grupie znajduje się osoba z lękiem wysokości, zobacz ranking miejsc, które mogą być dla niej za trudne.

Całość obszaru Tatr objęta jest ochroną. Pozwól roślinom i zwierzętom przetrwać. Zapoznaj się z przepisami Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Dlaczego na Słowacji nie należy głośno mówić słowa "szukać"? Gdzie najkorzystniej wymienić pieniądze? Gdzie wolno przekraczać granicę? Tu znajdziesz porady dla turystów z Polski dotyczące praktycznej strony pobytu na terenie Republiki Słowackiej.

Propozycje tras

Oto propozycje tras.
Podzielone są na trzy kategorie wg skali trudności: dla początkujących, zaawansowanych i doświadczonych.
Zaprowadzą cię do wszystkich najciekawszych miejsc w Tatrach Wysokich.
Znajdziesz tu szczegółowe opisy napotykanych atrakcji i trudności, czasy przejścia w obie strony poszczególnych odcinków, łączne czasy dojścia i powrotu do ważnych punktów na całej trasie, fotografie i opisy szczytów, stawów, schronisk...
Są tu także propozycje powrotu do Polski przez góry - trasy, które kończą się w okolicach przejścia granicznego. Dzięki nim możemy wykorzystać na wędrówkę także ostatni dzień pobytu na Słowacji.

Manual

Jak korzystać z naszego przewodnika? Zobacz tutaj.

Ostrzeżenie

Uprawianie turytyki górskiej może być niebezpieczne dla zdrowia i życia. Autorzy niniejszych stron nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody zdrowotne, materialne, moralne i jakiekolwiek inne powstałe wskutek uprawiania działalności opisywanej w serwisie i korzystania z zawartych w nim danych.

Copyright © www.xemantic.com 2003