przewodnikzakwaterowanieprzyrodagaleriamapa serwisulinki
przewodnik FAQ
Rady dla turystów z Polski
FAQ - często zadawane pytania
Ile kosztuje bilet na kolejkę linową / wyciąg?
Ile kosztuje bilet na kolejkę linową / wyciąg?

Kolejka na Łomnicę Bilet na trasie Tatrzańska Łomnica - Skalnate Pleso kosztuje 250 Sk (w górę), 180 Sk (w dół) i 350 Sk w obie strony. Kursuje w godzinach 8:30-16:00, w dół do 16:30.
Bilet na trasie Skalnate Pleso - Łomnica - Skalnate Pleso kosztuje 500 Sk. Kursuje w godzinach 8:50-17:50 (poza sezonem do 15:10)
Bilet na wyciąg na trasie Skalnate Pleso - Łomnickie Ramię - Skalnate Pleso kosztuje 150 Sk, a łączony bilet Tatrzańska Łomnica - Łomnickie Ramię - 450 Sk. Kursuje w godzinach 8:30-17:00, w dół do 17:30, po sezonie godzinę krócej.

Bilet na naziemną kolejkę linową na trasie Stary Smokovec - Hrebienok kosztuje 80 Sk w górę, 40 Sk w dół, i 100 Sk w dwie strony. Godziny kursowania: 7:30-19:00. (w parzyste poniedziałki od 9:00)

Jednorazowy bilet na kolejkę krzesełkową Strbske Pleso - Solisko kosztuje podczas sezonu narciarskiego 200 Sk.

Dzieci mają ok. 30% zniżki na wszystkie kolejki, oprócz tej na Solisko.
Ceny tu podane pochodzą z cenników obowiązujących do 18.04.2006.

Sprawdzić, czy aktualnie kolejka kursuje, można na stronie kolei linowych

Przerwa techniczna w działaniu kolejek linowych odbywa się najczęściej w listopadzie i w maju.

W sezonie w kolejce po bilet trzeba czasem spędzić kilka godzin. Bilet na szczyt Łomnicy można kupić tylko na Skalnatym Plesie, więc wjeżdżając na Skalnate Pleso nie można mieć pewności że pojedziemy wyżej. Bilet na Łomnicę jest razem z miejscówką, tzn. jest sprzedawany na kurs o określonej godzinie. Zatem jeśli pula na dany dzień jest już wyczerpana, dowiemy się o tym od razu. Po szczęśliwym nabyciu biletu nie musimy zatem stać już w żadnej kolejce, a czas pozostały do kursu na szczyt możemy poświęcić na zwiedzenie okolic stacji (Kamienisty Staw, Skalnata chata). Potem w sposób cywilizowany, bez kolejek i przepychanek, wsiadamy do wagonika i jedziemy ok. 9 minut w górę. Tam dostajemy numerek na kurs powrotny, który odbywa się około pół godziny później. Nie wolno go przegapić, bo wagonik zabiera tylko 15 osób! Kurs powrotny wraz z numerem ogłaszany jest przez głośniczki znajdujące się na zewnątrz i wewnątrz górnej stacji kolejki.

Stacja kolejki w Tatrzańskiej Łomnicy

Poprzednia porada | Następna porada

Jeśli w poradach i w FAQ nie znalazłaś/eś potrzebnych ci informacji, napisz.
"Nie ma głupich pytań - są tylko złe odpowiedzi".
informacje@tatry.info


Site is member of Tatry.Network


 
Strona zaakceptowana i skatalogowana w

Tatry.ORG Open Directory


 

Copyright © www.xemantic.com 2003