przewodnikzakwaterowanieprzyrodagaleriamapa serwisulinki
przewodnik FAQ
Rady dla turystów z Polski
FAQ - często zadawane pytania
Z jakiej miejscowości będzie blisko na szlaki turystyczne?
Gdzie wynająć kwaterę, aby było blisko na szlaki?

Szlaki turystyczne w Tatrach Słowackich nie rozchodzą się z jednego miejsca. Po polskiej stronie na większość tras można dostać się z Zakopanego - bezpośrednio bądź po góra półgodzinnej jeździe busem. Układ dolin po południowej stronie gór jest odwrotny niż po północnej - nie rozbiegają się promieniście od jednego centrum, lecz ich wyloty znajdują się w dużej odległości od siebie. Dlatego nie sposób wskazać jednego miejsca (może poza Starym Smokovcem), skąd byłoby blisko na więcej niż dwa-trzy szlaki.

Niemniej istnieje rozwiązanie tego problemu: jest nim "elektriczka", kolejka łącząca podtatrzańskie miejscowości od Tatrzańskiej Łomnicy do Strbskiego Plesa, a w Starym Smokowcu odgałęziająca się do Popradu. Elektriczka jeździ co godzinę i z każdej stacji dowozi do każdej innej w max. 50 minut, a najczęściej w kilka-kilkanaście. Jest wygodnym i niedrogim środkiem transportu. Jeśli wynajmiesz kwaterę w miejscu, w którym jest stacja, na każdy szlak będziesz mieć blisko.

Na Słowacji nie ma systemu prywatnych busów podobnego do tego po polskiej stronie - zapewne dlatego, że jest elektriczka, ona w zupełności wystarcza.

Poprzednia porada | Następna porada

Jeśli w poradach i w FAQ nie znalazłaś/eś potrzebnych ci informacji, napisz.
"Nie ma głupich pytań - są tylko złe odpowiedzi".
informacje@tatry.info


Site is member of Tatry.Network


 
Strona zaakceptowana i skatalogowana w

Tatry.ORG Open Directory


 

Copyright © www.xemantic.com 2003